Laulja:

Last Expedition Last Expedition
„Ласт експедишн“ беа активни во текот на осумдесеттите и деведесеттите години од минатиот век. По осамостојувањето на Република Македонија, тие беа дел од новиот музички бран кој ја одбележа сцената со добро познатите „Шефе“ и „Ќелав дабар“. Во својата кариера издадоа три студиски и еден концертен албум: „Интро“ (1993), „Изгубени ликови“ (1994), „Бокс“ (1997) и „Лајв А1“ (2001).

Last Expedition on Last.fm.
Minu paarilised


 

Kahjuks pole kasutajaid, kellele meeldiks "Last Expedition"

Uuri järgi, milline muusika nendele naistele meeldib!

Selle küsimusele pole ükski pildiga kasutaja veel vastanud